Crystek Corporation CPLL66-4160-4380
CPLL66-4160-4380 picture photo
Mfg. Part Number
CPLL66-4160-4380
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC VCO PLL/SYNTH 4380MHZ SMD
Datasheet Download
CPLL66-4160-4380.pdf
Availability of CPLL66-4160-4380
QUANTITY
CPLL66-4160-4380 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPLL66-4160-4380
Internal Part NumberEIS-CPLL66-4160-4380
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVoltage Controlled Oscillators (VCO) Selection Techniques Overview
Standard Package10
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingCut Strip
TypeClock/Frequency Synthesizer (RF)
PLLYes
InputClock
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output-
Differential - Input:Output-
Frequency - Max4.38GHz
Divider/Multiplier-
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case15.24mm x 15.24mm x 3.81mm
Supplier Device Package0606
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPLL66-4160-4380
Related LinksCPLL66-4, CPLL66-4160-4380 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CPLL66-4160-4380 Details Description
Related parts for CPLL66-4160-4380
INDUCT ARRAY 6 COIL 12.2UH SMD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.8A 36 MOHM SMD datasheet.pdf
BATTERY PK 10.8V 5000 MAH NICAD datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
BRADH MINI FEM 5P STRT 12 FT datasheet.pdf
IC CPLD 10MC 25NS 28PLCC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 1608 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 45POS SMD datasheet.pdf
YL .060 TIP PLG INSUL SHRDD TRRT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.630" (16.00mm) datasheet.pdf
150UF 100V 15X30MM 105C 10000H datasheet.pdf