Cardinal Components CPPC7-A3B6-12.0TS
CPPC7-A3B6-12.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7-A3B6-12.0TS
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7-A3B6-12.0TS.pdf
Availability of CPPC7-A3B6-12.0TS
QUANTITY
CPPC7-A3B6-12.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7-A3B6-12.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7-A3B6-12.0TS
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7-A3B6-12.0TS
Related LinksCPPC7-A3, CPPC7-A3B6-12.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7-A3B6-12.0TS Details Description
Related parts for CPPC7-A3B6-12.0TS
IDC CABLE - HSR16H/AE16M/HSR16H datasheet.pdf
LED 2MM QUAD GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 20NS 28SOJ datasheet.pdf
CONV AC/DC 15W 5V OUT SNGL T/H datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 53.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
2.0 PITCH CABLE HOLDER datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
CTV 4C 4#8(TWIN) PIN RECP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 34A datasheet.pdf