Cardinal Components CPPC7-A5BD-10.0TS
CPPC7-A5BD-10.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7-A5BD-10.0TS
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7-A5BD-10.0TS.pdf
Availability of CPPC7-A5BD-10.0TS
QUANTITY
CPPC7-A5BD-10.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7-A5BD-10.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7-A5BD-10.0TS
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±60ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7-A5BD-10.0TS
Related LinksCPPC7-A5, CPPC7-A5BD-10.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7-A5BD-10.0TS Details Description
Related parts for CPPC7-A5BD-10.0TS
MOSFET N-CH 250V 25.5A I2PAK datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HDR RA SR .100 DP datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 17POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 8" 2S FIN datasheet.pdf
CABLE 17POS .100 JUMPER 4 INCH datasheet.pdf