Cardinal Components CPPC7L-A3B6-11.0592TS
CPPC7L-A3B6-11.0592TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A3B6-11.0592TS
Brief Description
OSC XO 11.0592MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A3B6-11.0592TS.pdf
Availability of CPPC7L-A3B6-11.0592TS
QUANTITY
CPPC7L-A3B6-11.0592TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A3B6-11.0592TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A3B6-11.0592TS
TypeXO (Standard)
Frequency11.0592MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A3B6-11.0592TS
Related LinksCPPC7L-A3B, CPPC7L-A3B6-11.0592TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A3B6-11.0592TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A3B6-11.0592TS
IC MPU/RESET CIRC 2.93V SC70-4 datasheet.pdf
SWITCH KVM PS/2-4PORT WO/CABLES datasheet.pdf
I/O MOUNTING BRD STANDARD 24POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC SERIAL/DESERIAL 24BIT 48-LLP datasheet.pdf
POWER SUP MODULE 24VDC 5-26VDC datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 4A SLD 250V datasheet.pdf
SPIBUS TRIGGER/DECODE-WAVESURFER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf