Cardinal Components CPPC7L-A3B6-33.0TS
CPPC7L-A3B6-33.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A3B6-33.0TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 33.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A3B6-33.0TS.pdf
Availability of CPPC7L-A3B6-33.0TS
QUANTITY
CPPC7L-A3B6-33.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A3B6-33.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A3B6-33.0TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A3B6-33.0TS
Related LinksCPPC7L-A3, CPPC7L-A3B6-33.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A3B6-33.0TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A3B6-33.0TS
CONN HEADER .100 DUAL STR 40POS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 20SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2812 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 40POS SMD datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 352 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 2K OHM .3W 1% RADIAL datasheet.pdf