Cardinal Components CPPC7L-A3B6-48.0TS
CPPC7L-A3B6-48.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A3B6-48.0TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A3B6-48.0TS.pdf
Availability of CPPC7L-A3B6-48.0TS
QUANTITY
CPPC7L-A3B6-48.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A3B6-48.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A3B6-48.0TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A3B6-48.0TS
Related LinksCPPC7L-A3, CPPC7L-A3B6-48.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A3B6-48.0TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A3B6-48.0TS
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
TAPE FINE LINE 3/4" X 60 YD GRN datasheet.pdf
CONN PLUG WIRE TERMINATION 15POS datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1MSPS 4CH 24VQFN datasheet.pdf
GASKET FOR 1590Z SERIES datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD7650 datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf