Cardinal Components CPPC7L-A7BP-100.0TS
CPPC7L-A7BP-100.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A7BP-100.0TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A7BP-100.0TS.pdf
Availability of CPPC7L-A7BP-100.0TS
QUANTITY
CPPC7L-A7BP-100.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A7BP-100.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A7BP-100.0TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A7BP-100.0TS
Related LinksCPPC7L-A7, CPPC7L-A7BP-100.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A7BP-100.0TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A7BP-100.0TS
SOCKET SLD TAB/CLIP HC1 RELAYS datasheet.pdf
RES 9.31M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 400MA 300 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 0.013 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf
RES 105 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CBL RIBN 25COND 0.050 MULTI 300' datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760HBGA datasheet.pdf
IC SOCKET 10 PIN MACH CONT datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf