Cardinal Components CPPC8Z-A7B6-25.0TS
CPPC8Z-A7B6-25.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC8Z-A7B6-25.0TS
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC8Z-A7B6-25.0TS.pdf
Availability of CPPC8Z-A7B6-25.0TS
QUANTITY
CPPC8Z-A7B6-25.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC8Z-A7B6-25.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC8Z-A7B6-25.0TS
SeriesFIPO™ CPP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.571" L x 0.346" W (14.50mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC8Z-A7B6-25.0TS
Related LinksCPPC8Z-A7, CPPC8Z-A7B6-25.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC8Z-A7B6-25.0TS Details Description
Related parts for CPPC8Z-A7B6-25.0TS
IC CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CHASSIS ALUMINUM GRAY 8"L X 6"W datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 39POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 83.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 619K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf