Cardinal Components CPPFXC5-A7BD-1.28TS
CPPFXC5-A7BD-1.28TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPFXC5-A7BD-1.28TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 1.28MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPFXC5-A7BD-1.28TS.pdf
Availability of CPPFXC5-A7BD-1.28TS
QUANTITY
CPPFXC5-A7BD-1.28TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPFXC5-A7BD-1.28TS
Internal Part NumberEIS-CPPFXC5-A7BD-1.28TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPPFX
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency1.28MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPFXC5-A7BD-1.28TS
Related LinksCPPFXC5-A, CPPFXC5-A7BD-1.28TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPFXC5-A7BD-1.28TS Details Description
Related parts for CPPFXC5-A7BD-1.28TS
IC OPAMP GP 4.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 152VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
OSC MEMS 64.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 261 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 10MHZ datasheet.pdf