Cardinal Components CPPLC7L-A7BR-18.43TS
CPPLC7L-A7BR-18.43TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPLC7L-A7BR-18.43TS
Brief Description
OSC XO 18.43MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPLC7L-A7BR-18.43TS.pdf
Availability of CPPLC7L-A7BR-18.43TS
QUANTITY
CPPLC7L-A7BR-18.43TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPLC7L-A7BR-18.43TS
Internal Part NumberEIS-CPPLC7L-A7BR-18.43TS
TypeXO (Standard)
Frequency18.43MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPLC7L-A7BR-18.43TS
Related LinksCPPLC7L-A7, CPPLC7L-A7BR-18.43TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPLC7L-A7BR-18.43TS Details Description
Related parts for CPPLC7L-A7BR-18.43TS
RES SMD 2.49K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 6XSON datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 50A AC datasheet.pdf
DEV BOARD FOR NS9750B datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 32MM datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 14.4VC SMCJ datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 51NH 190MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf