Cardinal Components CPPLC7L-BP-200.0TS
CPPLC7L-BP-200.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPLC7L-BP-200.0TS
Brief Description
OSC XO 200.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPLC7L-BP-200.0TS.pdf
Availability of CPPLC7L-BP-200.0TS
QUANTITY
CPPLC7L-BP-200.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPLC7L-BP-200.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPLC7L-BP-200.0TS
SeriesFIPO™ CPPL
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPLC7L-BP-200.0TS
Related LinksCPPLC7L-B, CPPLC7L-BP-200.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPLC7L-BP-200.0TS Details Description
Related parts for CPPLC7L-BP-200.0TS
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN RECEPT HR 7POS 2.5MM WHITE datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 9USMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN R/A HEADER 30SAU 16POS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 735MA 260 MOHM TH datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A datasheet.pdf
MICRO 25 F 18" RBW ELE/NICK datasheet.pdf
TRANS RF N-CH 80W 28V datasheet.pdf