Cardinal Components CPPLC8-A7BP-14.7456TS
CPPLC8-A7BP-14.7456TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPLC8-A7BP-14.7456TS
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPLC8-A7BP-14.7456TS.pdf
Availability of CPPLC8-A7BP-14.7456TS
QUANTITY
CPPLC8-A7BP-14.7456TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPLC8-A7BP-14.7456TS
Internal Part NumberEIS-CPPLC8-A7BP-14.7456TS
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.571" L x 0.346" W (14.50mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPLC8-A7BP-14.7456TS
Related LinksCPPLC8-A7B, CPPLC8-A7BP-14.7456TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPLC8-A7BP-14.7456TS Details Description
Related parts for CPPLC8-A7BP-14.7456TS
IC COMP TINY R-R CMOS 8-SOIC datasheet.pdf
CONSOLE ALUM 20.26"L X 11.61"W datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 72UF 125V QC TERM datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 7.3A TO220 datasheet.pdf
HAR-MIK BELL 28F SOLDER CUP datasheet.pdf
CAP CER 91PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
10000UF 16V 20X25MM 105C 2000H datasheet.pdf