Bourns Inc. CR0402-FX-3401GLF
CR0402-FX-3401GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-3401GLF
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-3401GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-3401GLF
QUANTITY
CR0402-FX-3401GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-3401GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-3401GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-3401GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-3401GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-3401GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-3401GLF
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-SOIC datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.925V SOT143 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 20A 125V datasheet.pdf
HARDWARE MC9S12XE 112-PIN datasheet.pdf
CABLE 3POS VALVE PLUG-WIRE 1.5M datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf