Bourns Inc. CR0402-FX-4533GLF
CR0402-FX-4533GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-4533GLF
Brief Description
RES SMD 453K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-4533GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-4533GLF
QUANTITY
CR0402-FX-4533GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-4533GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-4533GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-4533GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-4533GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-4533GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-4533GLF
CABLE CAT5 SFTP PATCH RED .5M datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% 1411 datasheet.pdf
DIODE ZENER 60V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 20POS datasheet.pdf
IC VOLT TRANSLATOR 16BIT 56TQFN datasheet.pdf
CHOKE COIL COMMON MODE datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf