Bourns Inc. CR0402-FX-9311GLF
CR0402-FX-9311GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-9311GLF
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-9311GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-9311GLF
QUANTITY
CR0402-FX-9311GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-9311GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-9311GLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0402-LF Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-9311GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-9311GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-9311GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-9311GLF
CONN HOUSING 12POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY MINI CT 2POS datasheet.pdf
ACCELEROMETER/GYROSCOPE 28LGA datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
LED CCT 3000K PLCC SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.8A 8LFCSP datasheet.pdf
RES 1.18 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf