Bourns Inc. CR0603-FX-1300HLF
CR0603-FX-1300HLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-1300HLF
Brief Description
RES SMD 130 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-1300HLF.pdf
Availability of CR0603-FX-1300HLF
QUANTITY
CR0603-FX-1300HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-1300HLF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-1300HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-1300HLF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-1300HLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-1300HLF Details Description
Related parts for CR0603-FX-1300HLF
RES SMD 158 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC LP V-OUT 13BIT 8-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 2MM VERT T/H datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 8.192MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MODEM HART SGL CMOS 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN FEMALE TERM 24-30AWG GOLD datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 10MM 2POS GREEN datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf