Bourns Inc. CR0603-FX-1433ELF
CR0603-FX-1433ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-1433ELF
Brief Description
RES SMD 143K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-1433ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-1433ELF
QUANTITY
CR0603-FX-1433ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-1433ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-1433ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-1433ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-1433ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-1433ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-1433ELF
CAP CER 7.5PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf
SWITCH DETECTOR 5MM VERTICAL 5V datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOD DIODE 2500V 300A DO-205AB datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
762 TB PLU PLU LOW-TYPE datasheet.pdf
CRYSTAL 40.00 MHZ 8.0PF SMD datasheet.pdf