Bourns Inc. CR0603-FX-2203ELF
CR0603-FX-2203ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-2203ELF
Brief Description
RES SMD 220K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-2203ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-2203ELF
QUANTITY
CR0603-FX-2203ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-2203ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-2203ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-2203ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-2203ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-2203ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-2203ELF
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC DRIVER HALF-BRIDGE HV 10-LLP datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS STR .100 T/H datasheet.pdf
IR CON 4 SKT CRIMP GOLD 4AWG datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 12 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP CER 470PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf