Bourns Inc. CR0603-FX-2323ELF
CR0603-FX-2323ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-2323ELF
Brief Description
RES SMD 232K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-2323ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-2323ELF
QUANTITY
CR0603-FX-2323ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-2323ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-2323ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-2323ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-2323ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-2323ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-2323ELF
FUSE CERM 6A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.2V SOP4 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 1.5MH 1.5A SMD datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 8X1X3" 4A MED datasheet.pdf
HEATSHRINK 3"-6" BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf