Bourns Inc. CR0603-FX-4301ELF
CR0603-FX-4301ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-4301ELF
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-4301ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-4301ELF
QUANTITY
CR0603-FX-4301ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-4301ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-4301ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-4301ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-4301ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-4301ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-4301ELF
SIDAC SYM 4CHP 230V 250A MS-013 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
MODULE 9P 16MB SDRAM 8MB FLASH datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 510MA 1.48 OHM datasheet.pdf
RES 145K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 0.1A 125V datasheet.pdf