Bourns Inc. CR0603-FX-9093ELF
CR0603-FX-9093ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-9093ELF
Brief Description
RES SMD 909K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-9093ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-9093ELF
QUANTITY
CR0603-FX-9093ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-9093ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-9093ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-9093ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-9093ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-9093ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-9093ELF
TRANS PNP 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 16SOIC datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 7/8" 10.24" datasheet.pdf
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5VOUT 75W datasheet.pdf
SNSW 0.1A .110 QC SPDT datasheet.pdf
RES SMD 1.33M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf