Bourns Inc. CR0603-JW-131ELF
CR0603-JW-131ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-131ELF
Brief Description
RES SMD 130 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-131ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-131ELF
QUANTITY
CR0603-JW-131ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-131ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-131ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-131ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-131ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-131ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-131ELF
CONN SPRING CONT 48 POS .276 SMD datasheet.pdf
POT 20K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 600VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 340MA 1.17 OHM datasheet.pdf