Bourns Inc. CR0603-JW-200ELF
CR0603-JW-200ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-200ELF
Brief Description
RES SMD 20 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-200ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-200ELF
QUANTITY
CR0603-JW-200ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-200ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-200ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-200ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-200ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-200ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-200ELF
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG CMOS TRI ST 50PPM datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 28.63636MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY RF CC SOT-323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A DL SYNC 28QFN datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf