Bourns Inc. CR0603-JW-203ELF
CR0603-JW-203ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-203ELF
Brief Description
RES SMD 20K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-203ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-203ELF
QUANTITY
CR0603-JW-203ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-203ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-203ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
Standard Package1
SeriesCR0603
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-203ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-203ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-203ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-203ELF
CAP TANT 10UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V datasheet.pdf
REPLACE SCREW FOR 1490700-1 ASSY datasheet.pdf
SCR THRYRISTOR CA 2000V WC-500 datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE SERVOMOTOR FOR CNB 3M datasheet.pdf
IC RF TXRX FOR NARROWBAND 32QFN datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES SMD 27.4KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 75NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf