Bourns Inc. CR0603-JW-680ELF
CR0603-JW-680ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-680ELF
Brief Description
RES SMD 68 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-680ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-680ELF
QUANTITY
CR0603-JW-680ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-680ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-680ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-680ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-680ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-680ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-680ELF
IC INTERFACE CARD 28SOIC datasheet.pdf
IC INVERTER 5TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 2KV X7R 2220 datasheet.pdf
RES 6.34M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED MULTI-CHIP WHITE 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 5.08MM PNL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT BTB 50POS DL R/A SMD datasheet.pdf
RES 3.66K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SCZ 3.81/02/180F SN BK BX datasheet.pdf
POT 500 OHM 150W WIREWOUND LIN datasheet.pdf