Bourns Inc. CR0805-FX-6043ELF
CR0805-FX-6043ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-6043ELF
Brief Description
RES SMD 604K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-6043ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-6043ELF
QUANTITY
CR0805-FX-6043ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-6043ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-6043ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-6043ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-6043ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-6043ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-6043ELF
FIXED IND 56UH 1A 397 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN TIN 13POS datasheet.pdf
INSUL PUNCH WG datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS D CODE SKT datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
IC SDRAM 32M X 16 3.3V 54FBGA datasheet.pdf