Bourns Inc. CR0805-JW-332ELF
CR0805-JW-332ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-JW-332ELF
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-JW-332ELF.pdf
Availability of CR0805-JW-332ELF
QUANTITY
CR0805-JW-332ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-JW-332ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-JW-332ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0805 Material Declaration
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-JW-332ELF
Related LinksCR0805-J, CR0805-JW-332ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-JW-332ELF Details Description
Related parts for CR0805-JW-332ELF
BOOSTER(PT4474) 20A 24VIN HZ SMD datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .100 4POS 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC SMBJ datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5 OHM 0804 datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SGE-225-2-1050 10000C SFTY EDGE datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 59.3VC DO215AB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123 datasheet.pdf