Bourns Inc. CR0805-JW-333GLF
CR0805-JW-333GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-JW-333GLF
Brief Description
RES SMD 33K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-JW-333GLF.pdf
Availability of CR0805-JW-333GLF
QUANTITY
CR0805-JW-333GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-JW-333GLF
Internal Part NumberEIS-CR0805-JW-333GLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0805 Material Declaration
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-JW-333GLF
Related LinksCR0805-J, CR0805-JW-333GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-JW-333GLF Details Description
Related parts for CR0805-JW-333GLF
CONN HEADER 60POS .100 R/A 15AU datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf