Bourns Inc. CR0805-JW-621ELF
CR0805-JW-621ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-JW-621ELF
Brief Description
RES SMD 620 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-JW-621ELF.pdf
Availability of CR0805-JW-621ELF
QUANTITY
CR0805-JW-621ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-JW-621ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-JW-621ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-JW-621ELF
Related LinksCR0805-J, CR0805-JW-621ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-JW-621ELF Details Description
Related parts for CR0805-JW-621ELF
IC CTRLR PWM 4PHASE BUCK 40-QFN datasheet.pdf
FIXED IND 1.6UH 3.1A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN JACK STEREO 3.5MM LOCKING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
CORD GRIP EMC PG21, 10.5-14.5 DI datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 SKT RECP datasheet.pdf
470UF 50V 16X42 105C AXI datasheet.pdf