Bourns Inc. CR0805-JW-822ELF
CR0805-JW-822ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-JW-822ELF
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-JW-822ELF.pdf
Availability of CR0805-JW-822ELF
QUANTITY
CR0805-JW-822ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-JW-822ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-JW-822ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-JW-822ELF
Related LinksCR0805-J, CR0805-JW-822ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-JW-822ELF Details Description
Related parts for CR0805-JW-822ELF
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 34.8KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
DC REACTOR 3.7 KW 200V datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 CONTINUITY TST PLG datasheet.pdf
MODEL 711 TAP SWITCH 7A 125V datasheet.pdf
480V 5A 120VAC NO AUX ZC 3L datasheet.pdf
750 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 15VOUT datasheet.pdf