Sumida Corporation CR105NP-220MC
CR105NP-220MC picture photo
Mfg. Part Number
CR105NP-220MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.95A 100 MOHM
Datasheet Download
CR105NP-220MC.pdf
Availability of CR105NP-220MC
QUANTITY
CR105NP-220MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CR105NP-220MC
Internal Part NumberEIS-CR105NP-220MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCR105
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1.95A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.358" W (10.00mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max)0.228" (5.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR105NP-220MC
Related LinksCR105N, CR105NP-220MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CR105NP-220MC Details Description
Related parts for CR105NP-220MC
METER STATIC FIELD DIG CHPD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT VERT 52POS 1.27MM datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV ADJ 16SSOP datasheet.pdf
IC FILTER BANDPASS PROG 28-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 300MA 1.6 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 26.1 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 310MW SOD123 datasheet.pdf