Bourns Inc. CR1206-FX-2213ELF
CR1206-FX-2213ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-FX-2213ELF
Brief Description
RES SMD 221K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-FX-2213ELF.pdf
Availability of CR1206-FX-2213ELF
QUANTITY
CR1206-FX-2213ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-FX-2213ELF
Internal Part NumberEIS-CR1206-FX-2213ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-FX-2213ELF
Related LinksCR1206-F, CR1206-FX-2213ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-FX-2213ELF Details Description
Related parts for CR1206-FX-2213ELF
IC REG BUCK 5V 0.5A 8-SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP RED MINIATURE PANEL INDICATO datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Wire Leads datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A 8LFCSP datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPDT datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 26A 12V datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf