Bourns Inc. CR1206-FX-3573ELF
CR1206-FX-3573ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-FX-3573ELF
Brief Description
RES SMD 357K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-FX-3573ELF.pdf
Availability of CR1206-FX-3573ELF
QUANTITY
CR1206-FX-3573ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-FX-3573ELF
Internal Part NumberEIS-CR1206-FX-3573ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-FX-3573ELF
Related LinksCR1206-F, CR1206-FX-3573ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-FX-3573ELF Details Description
Related parts for CR1206-FX-3573ELF
CONN HEADER 40POS 4MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 5.7V 0.18A SOT89-5 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 100A DO205AA datasheet.pdf
CONN TERM BLK PLUG 5.08MM 14POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.118" (3.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 407K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SL 5.08HC/09/90B 3.2SN OG BX datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
FILTER EMI 270PF RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.47UF RADIAL datasheet.pdf