Bourns Inc. CR1206-FX-4320ELF
CR1206-FX-4320ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-FX-4320ELF
Brief Description
RES SMD 432 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-FX-4320ELF.pdf
Availability of CR1206-FX-4320ELF
QUANTITY
CR1206-FX-4320ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-FX-4320ELF
Internal Part NumberEIS-CR1206-FX-4320ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-FX-4320ELF
Related LinksCR1206-F, CR1206-FX-4320ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-FX-4320ELF Details Description
Related parts for CR1206-FX-4320ELF
CAP TANT 4.7UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 34POS 2MM GOLD datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.96M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
.5MM JMPR LGT 152 TYPE D 12POS datasheet.pdf
OSC XO 44.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf