Bourns Inc. CR1206-FX-4322ELF
CR1206-FX-4322ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-FX-4322ELF
Brief Description
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-FX-4322ELF.pdf
Availability of CR1206-FX-4322ELF
QUANTITY
CR1206-FX-4322ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-FX-4322ELF
Internal Part NumberEIS-CR1206-FX-4322ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-FX-4322ELF
Related LinksCR1206-F, CR1206-FX-4322ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-FX-4322ELF Details Description
Related parts for CR1206-FX-4322ELF
RES SMD 357K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RFID 120MM CYL TRANSP R/W 80BIT datasheet.pdf
JUN-POW-TIM GEH 18P datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf