Bourns Inc. CR1206-JW-681ELF
CR1206-JW-681ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR1206-JW-681ELF
Brief Description
RES SMD 680 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CR1206-JW-681ELF.pdf
Availability of CR1206-JW-681ELF
QUANTITY
CR1206-JW-681ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR1206-JW-681ELF
Internal Part NumberEIS-CR1206-JW-681ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR1206-JW-681ELF
Related LinksCR1206-J, CR1206-JW-681ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR1206-JW-681ELF Details Description
Related parts for CR1206-JW-681ELF
DEV KIT FOR 68HC908JB8 MMEVS datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR 1GB 184DIMM datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
8310-18 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
6610 APPLIANCE OUTLET 15A 70 DEG datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf