Bourns Inc. CR2010-J/-9R1ELF
CR2010-J/-9R1ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2010-J/-9R1ELF
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
CR2010-J/-9R1ELF.pdf
Availability of CR2010-J/-9R1ELF
QUANTITY
CR2010-J/-9R1ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2010-J/-9R1ELF
Internal Part NumberEIS-CR2010-J/-9R1ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2010-J/-9R1ELF
Related LinksCR2010-J, CR2010-J/-9R1ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2010-J/-9R1ELF Details Description
Related parts for CR2010-J/-9R1ELF
CONN HEADER 20POS 1.25MM SMD TIN datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 33K OHM 10% 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DUAL CHANNEL UART 44LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
LED LUXEON COOL WHITE 5700K 3SMD datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES 19.9K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
CONN INSERT 7POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 20% 500V T/H datasheet.pdf