Bourns Inc. CR2010-JW-624ELF
CR2010-JW-624ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2010-JW-624ELF
Brief Description
RES SMD 620K OHM 5% 1/2W 2010
Datasheet Download
CR2010-JW-624ELF.pdf
Availability of CR2010-JW-624ELF
QUANTITY
CR2010-JW-624ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2010-JW-624ELF
Internal Part NumberEIS-CR2010-JW-624ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2010-JW-624ELF
Related LinksCR2010-J, CR2010-JW-624ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2010-JW-624ELF Details Description
Related parts for CR2010-JW-624ELF
RES SMD 21.5KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 400KSPS 4CH 16-SOIC datasheet.pdf
IC INTEGRATED CAR RADIO 64-QFP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 50PPM CTR SPRD SMD datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LIGHTED INDICATOR datasheet.pdf
FIXED IND 11UH 155MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 0.4MM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP FILM 5UF 10% 330V AXIAL datasheet.pdf