Bourns Inc. CR2512-FX-4023ELF
CR2512-FX-4023ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR2512-FX-4023ELF
Brief Description
RES SMD 402K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CR2512-FX-4023ELF.pdf
Availability of CR2512-FX-4023ELF
QUANTITY
CR2512-FX-4023ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR2512-FX-4023ELF
Internal Part NumberEIS-CR2512-FX-4023ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR2512-FX-4023ELF
Related LinksCR2512-F, CR2512-FX-4023ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR2512-FX-4023ELF Details Description
Related parts for CR2512-FX-4023ELF
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BATTRAX SLIC DUAL NEG 50A MS013 datasheet.pdf
SIDACTOR 2CHP 240V 400A TO220 datasheet.pdf
RES SMD 1.37M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
PLUG 5POS 80 DEG GRY/RED 5.3-6.5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CAP CER 7PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT PIN datasheet.pdf
MICRO 15C S 10" YEL NI datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf