CR Magnetics Inc. CR6240-500-20
CR6240-500-20 picture photo
Mfg. Part Number
CR6240-500-20
Manufacturer
Product Category
Specialized Sensors
Brief Description
TRANSDUCER AC 4-20MA OUT 3 PHASE
Datasheet Download
CR6240-500-20.pdf
Availability of CR6240-500-20
QUANTITY
CR6240-500-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of CR6240-500-20
Internal Part NumberEIS-CR6240-500-20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilySpecialized Sensors
SeriesCR6200
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR6240-500-20
Related LinksCR6240, CR6240-500-20 Datasheet, CR Magnetics Inc. Distributor
CR6240-500-20 Details Description
Related parts for CR6240-500-20
ADPTR TINEL LOCK STR SHELL 20 datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 4V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
OSC XO 87.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC MMIC PWR AMP DIE 1=2PCS datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 470 OHM 16SOIC datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf