CR Magnetics Inc. CR6261-250-20
CR6261-250-20 picture photo
Mfg. Part Number
CR6261-250-20
Brief Description
TRANSDCR AC 4-20MADC OUT 3PHASE
Datasheet Download
CR6261-250-20.pdf
Availability of CR6261-250-20
QUANTITY
CR6261-250-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of CR6261-250-20
Internal Part NumberEIS-CR6261-250-20
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR6261-250-20
Related LinksCR6261, CR6261-250-20 Datasheet, CR Magnetics Inc. Distributor
CR6261-250-20 Details Description
Related parts for CR6261-250-20
RES 3M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
IC 10BASE-T/AUI TXCVR 44-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN 50POS RCPT W/BOSSES datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 50W TO204AD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24W datasheet.pdf