Vishay/Dale CRA04P08318K0JTD
CRA04P08318K0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04P08318K0JTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 18K OHM 0804
Datasheet Download
CRA04P08318K0JTD.pdf
Availability of CRA04P08318K0JTD
QUANTITY
CRA04P08318K0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04P08318K0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04P08318K0JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04P08318K0JTD
Related LinksCRA04P08, CRA04P08318K0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04P08318K0JTD Details Description
Related parts for CRA04P08318K0JTD
BOX ALUM GRAY 10.26"L X 7.13"W datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 27POS TIN WW R/A datasheet.pdf
CONN SPRING 27POS SNGL .255 SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 8LFCSP datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 200A 32VDC 10PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf