Vishay/Dale CRA04S04327K0JTD
CRA04S04327K0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S04327K0JTD
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 27K OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S04327K0JTD.pdf
Availability of CRA04S04327K0JTD
QUANTITY
CRA04S04327K0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S04327K0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S04327K0JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S04327K0JTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S04327K0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S04327K0JTD Details Description
Related parts for CRA04S04327K0JTD
DIODE GEN PURP 75V 250MA SOD2 datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK SMA 50 OHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 7A DPAK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
LED WHITE DIFF 2SMD R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 64MM datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 10PIN GOLD RT ANG WW datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
EMS TAPE 4" 300M ROLL ENG datasheet.pdf