Vishay/Dale CRA04S0435K60JTD
CRA04S0435K60JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S0435K60JTD
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 5.6K OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S0435K60JTD.pdf
Availability of CRA04S0435K60JTD
QUANTITY
CRA04S0435K60JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S0435K60JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S0435K60JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S0435K60JTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S0435K60JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S0435K60JTD Details Description
Related parts for CRA04S0435K60JTD
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-35V 600MA datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IMP100,S,H,RA2P10C,LG,REW39 datasheet.pdf
LIGHT PIPE ASSY 1MM GRN RA OVAL datasheet.pdf
DSUB STR STB 50 PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf