Vishay/Dale CRA04S08310K0FTD
CRA04S08310K0FTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S08310K0FTD
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 0804
Datasheet Download
CRA04S08310K0FTD.pdf
Availability of CRA04S08310K0FTD
QUANTITY
CRA04S08310K0FTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S08310K0FTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S08310K0FTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S08310K0FTD
Related LinksCRA04S08, CRA04S08310K0FTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S08310K0FTD Details Description
Related parts for CRA04S08310K0FTD
RES SMD 10 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf