Vishay/Dale CRA04S08351K0JTD
CRA04S08351K0JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S08351K0JTD
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 51K OHM 0804
Datasheet Download
CRA04S08351K0JTD.pdf
Availability of CRA04S08351K0JTD
QUANTITY
CRA04S08351K0JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S08351K0JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S08351K0JTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA04
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S08351K0JTD
Related LinksCRA04S08, CRA04S08351K0JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S08351K0JTD Details Description
Related parts for CRA04S08351K0JTD
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 200MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
CONN CPC PLUG 37POS W/O SOCKET datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP CER 220PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf