Vishay/Dale CRA06P08347K0JTA
CRA06P08347K0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06P08347K0JTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06P08347K0JTA.pdf
Availability of CRA06P08347K0JTA
QUANTITY
CRA06P08347K0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06P08347K0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06P08347K0JTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06P08347K0JTA
Related LinksCRA06P08, CRA06P08347K0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06P08347K0JTA Details Description
Related parts for CRA06P08347K0JTA
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 1.5A DUAL 8-MLF datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 1206 datasheet.pdf
REMOTE CONTROL SYSTEM FM 1CH datasheet.pdf
IC TXRX FM RADIO RDS/RBDS 20UQFN datasheet.pdf
LENS FOR CREE MX-6 datasheet.pdf
RES 470 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 114.285MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE PIN datasheet.pdf