Vishay/Dale CRA06S04310R0FTA
CRA06S04310R0FTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S04310R0FTA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 10 OHM 0606
Datasheet Download
CRA06S04310R0FTA.pdf
Availability of CRA06S04310R0FTA
QUANTITY
CRA06S04310R0FTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S04310R0FTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S04310R0FTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA06
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S04310R0FTA
Related LinksCRA06S04, CRA06S04310R0FTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S04310R0FTA Details Description
Related parts for CRA06S04310R0FTA
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 119BGA datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 GL SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER 220MHZ 8CH 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 10V SOT23-3 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 280MA 1.85 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
LENS 90CRI 3500K ELLIPSE 1.0" H datasheet.pdf