Vishay/Dale CRA06S083110RJTB
CRA06S083110RJTB picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S083110RJTB
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 110 OHM 1206
Datasheet Download
CRA06S083110RJTB.pdf
Availability of CRA06S083110RJTB
QUANTITY
CRA06S083110RJTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S083110RJTB
Internal Part NumberEIS-CRA06S083110RJTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCRA06
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S083110RJTB
Related LinksCRA06S08, CRA06S083110RJTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S083110RJTB Details Description
Related parts for CRA06S083110RJTB
FERRITE CHIP 1500 OHM 500MA 0805 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
LENS CRS DIFF SQ 14DEG datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
TEST ADAPTOR RED datasheet.pdf
RES 2.15M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
HI STRNGTH DISC 6X1/2" A MED datasheet.pdf
IC REDRIVER BLVDS 1CH 8SOIC datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf