Vishay/Dale CRA06S08347K0JTA
CRA06S08347K0JTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S08347K0JTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06S08347K0JTA.pdf
Availability of CRA06S08347K0JTA
QUANTITY
CRA06S08347K0JTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S08347K0JTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S08347K0JTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S08347K0JTA
Related LinksCRA06S08, CRA06S08347K0JTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S08347K0JTA Details Description
Related parts for CRA06S08347K0JTA
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.8A DPAK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 1500W datasheet.pdf
RES SMD 6.65 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
FERRITE BEAD 180 OHM 5A SMD 2220 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1.5W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
IC THERMOSTAT PRESET SOT-23-5 datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf